Introduksjon
Karate
Trening
Klubben
Historie
Bildearkiv
 
Diverse -
NKF - National Karate Federation Shotokan
   Oppslagsarkiv    Karate blogger     Halvårsrapport     Resultater
Sentrum Karateklubb
 
2015-03-08      Haugesund Open 2015

Haugesund Open 30. mai, 2015.

105 påmeldte i år ;-)

Håvik hallen

Tidskjema Haugesund Open

Trekning Haugesund Open Barn

Trekning Haugesund Open

Hallen ligger rett på Karmøysiden av den nye tunnelen under Karmsundet.

Inviter med venner og familie. Vær med på å lag tidenes karatefest på Haugalandet...

Vær med på et annerledes mesterskap og lag et såkalt lavterskel mesterskap til å bli et kvalitetsmesterskap.
For å få et kvalitetsmesterskap er vi avhengig av deres påmeldinger.
 
Alle deltakere blir premiert........

Meld dere på så snart som mulig, Vi håper å kunne dele de fleste grupper i to:
0 - 6 kyu og 5. kyu - dan.
Dette avhengig av at mange erfarne og mindre erfarne melder seg på.

Underholdning i pausen:
Innmarsjen, alle deltakerne deltar.
Mer info kommer.....

Sted: Håvikhallen, Håvikvegen 45, 4265 Håvik.
Registrering: kl.9.30 - 10.00
Dommermøte: kl.10.00
Stevnestart: Kl.10.30.
Arrangør: National Karate Federation Norway/Sentrum Karateklubb.
Pris per klasse: Barn (1-6 klasse) kr.150,-, over 12 år kr.200,-
Gratis inngang.
Alle betaler startavgift ved fremmøtet.

Følg med på denne nettsiden i tilfelle forandringer....


Regler (NB! kun en tredje plass): 

Kata:
Alle skal gå 2 kata. De som kan bør velge to forskjellige kataer.
Poengsummen fra 1 og 2 runde blir lagt sammen (5 dommere, høyeste og laveste poengsum tas bort).
1 klasse går med 1 klasse o.s.v. opp til 4. klasse (Flagg dømming i disse klassene).
12-13 år, 14-15 år, 16-17 år, +18 år.
I kata gruppene fra 11 år til +18 år blir det poeng dømming (Alle går 2 kata).
Hvis lite påmeldt kan klasser slås sammen.


Kumite:
(Speildømming ved mangel på dommere).
Alle under 12 år går to runder.
Fra 12 år, Shobu Ippon regler (3 poengs Shobu Ippon som i finaler). 
Det kreves 3 Ippon eller 6 wazari i alle runder for å vinne.
Gjør oppmerksom på at Wazari=1 poeng, Ippon=2 poeng (seier før full tid ved 6 poengs ledelse).
Et perfekt spark mot hode gir Ippon.
Et hvilke som helst spark/slag kan gi Ippon hvis teknikk er perfekt.
Slag mot Chudan/Jodan eller spark mot Chudan gir wazari.
NB! Utsyr: Tannbeskyttere, legg/vrist, hansker (rødt/blått utstyr). Vest godtas, Ikke maske

Påmelding :
Påmelding så snart som mulig til alf-fag@online.no eller senest 19. mai.
Ved påmelding, få med all info:
Navn, klasse, alder, beltegrad(kyu) og klubb. Skriv også kata og/eller kumite.
Påmeldingsfrist: 19. mai, 2015.
Ingen etterpåmelding.

Gi beskjed snarest om dere kan dømme på Hgsd. Open.
Vi trenger 4 hoveddommere, 12 flagg dommere og 16 poeng dommere for kata.
I tillegg trenger vi 8 personer ved poengtavlene.

Dommere:
1. Christer Enerstvedt (Sentrum KK).
2. Siri Tau Ursin (Sentrum KK/Strand KK).
3. Stian Eike (Sentrum KK).
4. Alf Ronny Fagerland (Sentrum KK).
5. Odd-Bjørn Lunde (Hundvåg KK).
6. Audrone Sirokova (Hå KK).
7. Audun Munthe (Sentrum KK)

Påmeldte (105 stk., 168 starter, 5 klubber):
1. klasse:
1. Susanna Nordbø (9.kyu) Sentrum KK: kata/kumite.
2. Tomine Stava (9.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
3. Mari S Gundersen (9.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
4. Annika Gullfjell (0.kyu) Sentrum KK: Kata.

1. Marcus Sunde Helgesen (9.kyu) Sentrum KK: Kata/kata. 
2. Oliver Stokka (0.kyu) Hå KK: Kumite.
3. Aron-Daniel Natland (9.kyu) Hå KK: Kata/kumite.
4. Norman Obrestad (9.kyu) Hå KK: Kata/kumite.
5. Ole Jonas Skår (9.kyu) Sentrum KK: Kata.


2. klasse:
1. Sol L. Lerbrekk (8.kyu) Hå KK: Kumite.
2. Nathalie Vinje Fagerland (7.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
3. Mira-Nuna G. Wessel (7.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
4. Anita Trælhaug (9.kyu) Sentrum Karateklubb: Kata/kumite.

1. Elias Jøsang Einarsen (0.kyu) Sentrum KK: Kata.
2. Sander Srokka (0.kyu) Hå KK: Kumite.
3. William Elvik (9.kyu) Sentrum KK: Kata.
4. Brian Vigre (8.kyu) Hå KK: Kata/kumite.
5. Osman Mezjidov (8.kyu) Sentrum KK: Kata.
6. Jonas Bøe (4.kyu) Hgsd All Style KK: Kata.
7. Noah Eike (4.kyu) Hgsd All Style KK: Kata.

3. Klasse:
1. Jon Daniel Lie (5.kyu) Hgsd All Style KK: Kata.
2. Bjørn Emil Nordbø (7.kyu) Sentrum KK: kata/kumite.
3. Livar Vigre (8.kyu) Hå KK: Kata/kumite.
4. Torpal Mezjidov (8.kyu) Sentrum KK: Kata.
5. Simen Hedegaard-Larsen Aarvik (9.kyu) Sentrum KK: Kata.
6. Sebastian Kleppe Nilsen  (9.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite. 
7. William Lunde (9.kyu) Hundvåg KK: Kumite.
8. Helge Sævik (9.kyu) Sentrum KK: Kata.
9. Jonas Vuong Vinningland (0.kyu): Sentrum KK: Kata/kumite. 

1. Mina Lie (5.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
2. Miriam Sveen (5.kyu) Hgsd All Style KK: Kata.
3. Thea Høines Dale (6.kyu) Sentrum KK: Kata.
4. Zofia Ricter (6.kyu) Hgsd All Style KK: Kata.
5. Selma Kolltveit (8.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
6. Hanna B. Nesse (8.kyu) Sentrum KK: Kata.
7. Rajana Ismailova (8.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
8. Emma Stokkvik Olsen (9.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
9. Kristina M. Sandvik (9.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
10. Victoria Bringedal (9.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite. 

4. klasse:
1. Tobias H. Dahle (5.kyu) Hgsd All Style KK: Kata.
2. Ludvig Ytreland (-6.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
3. Eirik Njøten (7.kyu) Hgsd All Style KK: Kata.
4. Bartek Pakula (7.kyu) Hgsd All Style KK: Kata.
5. Nicolai Natland (9.kyu) Hå KK: Kata/kumite.
6. Adrian Vigre (9.kyu) Hå KK: Kata/kumite.
7. Are Obbrestad (9.kyu) Hå KK: Kata/kumite.

1. Marita Sola (8.kyu) Hå KK: Kata/kumite.
2. Linneah H. Rasmussen (4.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.

11 år / 5/6.klasse:
1. Khalif Magamaev (8.kyu) Sentrum KK: Kata.
2. Adrian Andresen Mjelde (6.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite. 
3. Lars Erik Nordbø (-6.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
4. Mandius Ytreland (5.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
5. Tobias Brouwer (5.kyu) Hgsd All Style KK: Kata.
6. Andreas Aukland (-5.kyu) Sentrum KK: Kata.
7. Thomas S Gundersen (4.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
8. Andreas H. Haugsnes (4.kyu) Haugaland KK: Kata/kumite.
9. Benjamin Lunde (2.kyu) Hundvåg KK: Kata/kumite. 

1. Aurora Thorsen (1.kyu) Hgsd All Style KK: Kata. 
2. Regine Økland Lillebråten (3.kyu) Hgsd All Style KK: Kata/kumite.
3. Maylen Eiternes (4.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
4. Celine Lie (5.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
5. Mina H. Rasmussen (4.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
6. Thea S. Clementhsen (5.kyu) Haugaland KK: Kata/kumite.
7. Siri Solvig Bårdsen (-5.kyu) Sentrum KK: Kata.
8. Isak Selsås Anvendsen (6.kyu) Haugaland KK: Kata/kumite.
9. Thea Marie Eilertsen (7.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite. 
 
12-13 år:
1. Sara Marie Larsen (1.dan) Hgsd. All Style KK: Kata.
2. Malin H. Rasmussen (1.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
3. Maria Riborg Vedø (2.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
4. Malena Risanger Strand (3.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
5. Maria Kristin Falch (-5.kyu) Haugaland KK: Kata/kumite.
6. Tiril Olaussen (5.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
7. Emma Hofseth (6.kyu) Hundvåg KK: Kumite.
8. Anniken Saltnes Larsen  (8.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
9. Susanna Lærum Ibrahim (8.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
 
1. Christian Bendiksen (1.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
2. Rakhman Ismailov (1.kyu) Sentrum KK: kata/kumite.
3. Kristoffer Olsen (5.kyu) Hå KK: Kata/kumite.
4. Marius Sakkestad (5.kyu) Haugaland KK: Kata/kumite.
5. Kristian Håland (9.kyu) Hå KK: Kata/kumite. 

14-15 år:
1. Silje Eike (1.dan) Sentrum KK: Kata/kumite.
2. Andrea Sørvik Pedersen (2.kyu) Sentrum KK: Kata.
3. Malin Hofseth (2.kyu) Hundvåg KK: Kumite
4. May Kristin Pettersen (3.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
5. Kamilla Knutsen  (8.kyu) Sentrum KK: Kata.

1. John Bendik Lærum (8.kyu) Sentrum KK: Kata.
2. Tobias Gravdal Elvik (6.kyu) Sentrum KK: Kata.
3. Hassan Ahmed (2.kyu) Hundvåg KK: Kata/kumite.
4. Espen Aikio (1.kyu) Hundvåg KK: Kata/kumite.
5. Ramzan Ismailov (1.dan) Sentrum KK: kata/kumite.
6. Edi Jusic (1.dan) Sentrum KK: Kata/kumite.


16-17 år:
1. Ruben Vinje Fagerland (1.dan) Sentrum KK: kata/kumite.
2. Mohamed Ahmed (2.kyu) Hundvåg KK: Kata/kumite.
3. Roy Andre Austrått (2.kyu) Hå KK: Kata

1. Henriette Bårdsen (8.kyu) Sentrum KK: Kata.
2. Pernille Hov Stumberg (3.kyu) Halden KK: Kata/kumite.

Over 18 år:
1. Naomi Wessel (7.kyu) Sentrum KK: Kata.
2. Elin Kristine Stølsvik (6.kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
3. Tone Lerbrekk (5.kyu) Hå KK: Kata.
4. Heidi Lode (3.kyu) Hå KK: Kata.
5. Reidun Andreassen (1.kyu) Sentrum KK: Kata.

1. John Kadiri (3.Kyu) Sentrum KK: Kata/kumite.
2. Lapustae M. Cristian (1.dan) Hå KK: Kumite.
3. Magnar Lode (1.dan) Hå KK: Kata.
4. Audun Munthe (3.kyu) Sentrum KK: Kata.
 
Opprinnelig utforming og gjennomføring; Bit Solutions